• Človeče, nehnevaj sa

• Človeče, nehnevaj sa - takto dnes súťažili naši žiaci v ŠKD. Vo vzduchu bolo cítiť napätie, radosť a zdravú súťaživosť medzi žiakmi. Medzičasom skladali aj puzzle. Všetci boli odmenení sladkou odmenou a každí bol víťazom za svoju snahu.

• POZOR ZMENA PLATBY za stravovanie od 1. 2. 2023 !!!

• ⬇️❗️❗️❗️⬇️

Zmena poplatku za stravu od 1. 2. 2023 bude:

Špeciálna materská škola: 43,00 € (navýšenie poplatku za desiatu - 0,54 €, obed – 1,20 €, olovrant – 0,41 €)

Žiaci 1. stupňa: 34,00 €, t.j. (1,7€ x 20)

Žiaci 2. stupňa: 38,00 €, t.j. (1,9€ x 20)

Žiaci PRŠ: 42,00 €, t.j. (2,10€ x 20)

🔴Úhrady sa vykonávajú len bankovým prevodom na číslo účtu:

SK40 8180 0000 0070 0058 8301

Zákonní zástupcovia žiaka sa zaväzujú, že v prípade potreby včas odhlásia dieťa z odberu stravy (Zákon č. 245/2008), telefonicky u triedneho učiteľa alebo u ekonómky školy 042/4632815.

🟢Odhlásiť, resp. prihlásiť dieťa/žiaka na stravu je možné deň vopred do ukončenia výdaja stravy, t .j. do 13,00 hod. Počas choroby dieťaťa sa strava neposkytuje.

Úhrada stravy musí byť uskutočnená vopred, najneskôr do 25. dňa v mesiaci.

• ŠMŠ - POĎAKOVANIE RODIČOM

• Ďakujeme rodičom našich detí za aktívnu účasť na vianočnom tvorení pri výrobe ozdôb na stromček. Vlastnoručne vyrobené ozdoby sme si spoločne zavesili na náš stromček a budú skrášľovať náš interiér celé vianočné obdobie.

• Darčekový poukaz

• Srdečne ĎAKUJEME Podniku technických služieb mesta Púchov za finančný darčekový poukaz v hodnote 500 eur.

• Vianočný altánok

• Milí rodičia a priatelia školy.

Aj v tomto vianočnom období sme si pre vás spolu so žiakmi pripravili vianočný altánok.

V našom vianočnom altánku si môžete zakúpiť rôzne vianočné predmety a darčeky , ktoré s láskou pre vás vyrobili naši žiaci spolu s pedagógmi. Altánok bude pre vás pripravený od 13.12.2022 do 16.12.2022.

• Mikuláš ....

• Dnes bol u nás MIKULÁŠ, ANJELIK a ČERT. Naši žiaci mali pre nich pripravené krásne pesničky či básničky. Všetci žiaci dostali balíčky plné chutných dobrôt.

• Zdobenie vianočného stromčeka

• Vitaj nám stromček náš,
            zelené šaty máš,
            pekne rovno stojíš,
            zimy sa nebojíš.

Dáme ti sviečočky,
            na tvoje vetvičky,
            dáme ti hviezdičky,
            na tvoje šatičky.

• ŠMŠ-Vianočné čítanie a tvorenie v knižnici

• Naše deti navštívili mestskú knižnicu, kde im pani učiteľky v detskom kútiku prečítali vianočné príbehy z knihy "Chumelenie" a následne si vyrobili sobíkov. Deti sa pripravenému dopoludniu veľmi tešili.

• Finančná gramotnosť

• Naši žiaci sú veľkí šikovníci a počas mesiaca (november) vyrábali pokladničky. Zároveň sa dozvedeli o hodnote peňazí, ako si ušetriť peniaze a pod. Súťaž o najkrajšie pokladničky vyhrali triedy:

1. miesto - 5.A

2. miesto - 6.A

3. miesto - 9.A

Víťazom gratulujeme.

• Svetlušky - oblastná súťaž v tvorivosti žiakov špeciálnych škôl

• 16.11.2022 sa žiaci našej školy zúčastnili oblastnej súťaže v tvorivosti žiakov špeciálnych škôl - SVETLUŠKY . Súťaž bola rozdelená do dvoch kategórií: I. stupeň, II. stupeň a súťažilo sa v speve, tanci , skladaní puzzle a modelovaní. Konkurencia bola silná a naši žiaci sa s ňou veľmi dobre popasovali.

Napokon boli ocenení žiaci v:

I. kategórií - SPEV: 3.miesto

II. kategórií - SPEV: 2. miesto, TANEC: 3 miesto, SKLADANIE PUZZLE: 1. miesto.

Oceneným žiakom

gratulujeme

a ďakujeme za krásnu reprezentáciu školy.

Vo výtvarnej súťaži KRAJINA NÁDEJE boli ocenené 4 práce. Autormi prác boli Viktória Gajdošová, Anastasia Riaba, Sofia Makarová a kolektívna práca 7. A.

Gratulujeme

• Poďme spolu kompostovať

• Ako triediť odpad a správne kompostovať biologicky odpad, bolo 3. 11. 2022 hlavnou témou prednášky v našej škole pod názvom – Poďme spolu kompostovať !

Prednáška sa uskutočnila vďaka grantovému environmentálnemu programu Zelené oči , ktorý tvorí súčasť projektu Zelená župa a finančne ho podporuje Trenčiansky samosprávny kraj.

Prednášajúcimi boli žiacky SOŠ Pruské pod vedením pani učiteľky Ing. Kataríny Svorčíkovej.

V rámci rovesníckeho vzdelávania, staršie žiacky odovzdali vedomosti a zručnosti našim žiakom prostredníctvom vzájomnej komunikácie a praktických ukážok.

Formou prezentácie žiacky prednášali ako vzniká odpad, ako odpadu predchádzať, ako ho správne separovať.

Žiakov aktívne zapojili do triedenia odpadu a krátkym testom vyhodnotili získané vedomosti.

Dôležitou súčasťou prednášky bolo i poukázanie na význam kompostovania v domácnostiach i v škole. Žiaci sa oboznámili s vermikomposterom, s kalifornskými dážďovkami a tak pochopili, že kompostovať sa dá nielen na záhrade, ale aj v panelákovom byte.

Prednáška mala motivujúci charakter nielen pre žiakov, ale i vyučujúcich, pretože triedenie odpadu je súčasťou nášho každodenného života.

Ďakujem patrí Strednej odbornej škole Pruské za odborný výklad a našim žiakom za príkladný prístup k triedeniu odpadu.

• Plavecký výcvik

• Žiaci našej školy v dňoch od 24.10. do 27.10. absolvovali plavecký výcvik. Hravou formou sa oboznámili s vodou, zahrali sa vodné hry. Zároveň si zlepšovali svoje zdravie a zvyšovali odolnosť. Užili si veselý a pohodový týždeň. Ďakujeme p. Podobenovej a inštruktorom za to, že sa našim deťom trpezlivo venovali.

• Jesenné tvorenie

• Aj túto jeseň mali naši žiaci možnosť ukázať svoju šikovnosť, tvorivosť a nápaditosť pri tvorení z prírodného jesenného materiálu. Žiaci vyrobili krásne dekoratívne predmety, a tak sa zapojili do súťaže o najkrajší jesenný výrobok. Vyhodnotenie súťaže: 1.miesto: 5.A 2.miesto: PRI.AU 3.miesto: 1.A Víťazom gratulujeme!