• Grantový program Výnimočné školy – Projekt ROZPRÁVAJME OBRÁZKAMI

Spojená škola, Športovcov 1461/17, Púchov sa zapojila  do grantového programu Nadácie ZSE Výnimočné školy s projektom Rozprávajme obrázkami.

Cieľom projektu bolo zvýšenie profesijných kompetencií učiteľov a skvalitnenie vyučovacieho procesu na vyučovaní so žiakmi s mentálnym postihnutím a s autizmom alebo inými pervazívnymi vývinovými poruchami s mentálnym postihnutím v oblasti komunikácie metódou VOKS (Výmenný obrázkový komunikačný systém).

KURZ VOKS

Pedagogickí zamestnanci sa zúčastnili v dňoch 4 .- 5. 5. 2024  na kurze Výmenný obrázkový komunikačný systém (VOKS Knapcová©) v rozsahu 12 hodín. Absolventi kurzu si osvojili základné zručnosti pre nácvik komunikácie metódou VOKS.

Kurz  obsahoval teoretické oboznámenie sa s metódou VOKS, praktický nácvik jednotlivých lekcií s použitím pomôcok potrebných ku komunikácií (symboly, komunikačné tabuľky a knihy, prenosné zásobníky symbolov), ukážky a návody k výrobe pomôcok.

Kurz sme financovali z projektu Nádácie ZSE, s prispením finančných prostriedkov z Regionálneho úradu školskej správy v Trenčíne a časť poplatku za kurz si uhradili pedagógovia.