• DEŇ ZEME

• Tak ako každý rok, aj tento rok sme na našej škole oslávili Deň Zeme. Žiaci si prostredníctvom prezentácií pripomenuli význam ochrany našej planéty Zem, ale aj spôsoby ako môžu pomôcť životnému prostrediu. Svoje vedomosti si preverili rôznymi pracovnými listami a svoju tvorivosť využili pri výrobe plagátov. Nechýbali ani hry a pracovné aktivity na školskom dvore. Počasie nám prialo a každý mal príjemný pocit z dobre vykonanej práce.

• Veľkonočný stolnotenisový turnaj

• Každoročne sa v našej škole koná Veľkonočný stolnotenisový turnaj. Nebolo tomu inak ani tento rok. Žiaci si nielen zmerali svoje sily, ale sa aj zabavili. Súčasťou turnaja boli aj zápasy medzi učiteľmi. Zo žiakov sa víťazom stal Adrián Radič, žiak 7.A a farby pedagógov čestne hájil a vyhral p.učiteľ Orgoník

• Rope skipping - skáčeme pre zdravie.

• Švihadlo je jedným z najdostupnejších športových vybavení v škole. Využiť ho môžu športovci rôznych vekových kategórií. Žiaci v našej škole opäť urobili niečo pre svoje zdravie, preto v marci sa počas hodín TŠV ozýval z pohybového štúdia zvuk švihadiel. Naši najmenší sa oboznámili s ich používaním, starší žiaci to riadne "odpálili" a skákali s radosťou.

• Svetový deň povedomia o Autizme

• 2. apríl bol Organizáciou spojených národov vyhlásený za Svetový deň povedomia o Autizme. Každoročne sa pri tejto príležitostí koná po celom svete množstvo osvetových projektov, s cieľom zvýšiť povedomie o autizme a pomôcť ľudom s autizmom začleniť sa do spoločnosti.

Prostriedkom upozorňovania na problémy súvisiace s autizmom sa stala modrá farba, ktorá je považovaná za farbu komunikácie. Ako symbol autizmu je často používaný puzzlík. Puzzlík, ako súčasť skladačky, ktorú je potrebné riešiť. My sme sa tento rok opäť odeli do modrej, vytvorili krásne puzzle a ukázali tak, že žiadna skladačka pre nás nie je problém.