• Európsky týždeň športu

• Tento rok sme sa opäť zapojili do Európskeho týždňa športu a v piatok, 22.9. 2023, sme zorganizovali pre žiakov našej školy športový deň. Žiaci si precvičili a posilnili športové schopnosti a užili si skvelý deň. Ďakujeme p.trénerovi Miroslavovi Kováčovi, ktorý venoval čas chlapcom- futbalistom⚽️. Okrem tréningu chlapci absolvovali aj prednášku zameranú na futbal ⚽️. Vďaka patrí aj MŠK Púchov za zapožičanie pomocného ihriska. Počasie nám prialo a my sme si užili pohodový športový deň. #smespecial

• Majstrovstvá Slovenska v atletike

• V dňoch 18.-19.9. sa žiaci zúčastnili Majstrovstiev Slovenska v atletike v Košiciach. Za daždivého počasia sa im podarilo získať dve zlaté medaily( vrh guľou, beh na 50m), dve strieborné medaily( beh na 50m a 100m), jednu bronzovú medailu vo vrhu guľou a jedno štvrté miesto v behu na 50m. Tešíme sa, že napriek nepriaznivému počasiu a v silnej konkurencii naši žiaci získali niekoľko medailí.

• "Rozvíjame si osobnosť v prírode"

• "Rozvíjame si osobnosť v prírode" bola akcia určená pre 21 žiakov Špeciálnej a Praktickej školy v Púchove. Žiaci boli ubytovaní v hoteli Vršatec, kde mohli bližšie spoznávať okolitú prírodu, hrali rôzne pohybové a športové hry, hľadali poklad v zrúcanine hradu, svoju odvahu si preverili v nočnej hre a samozrejme bola aj diskotéka. Tento trojdňový pobyt mohol byť zrealizovaný hlavne vďaka sponzorom: Združeniu na pomoc osobám s mentálnym a telesným postihnutím v Púchove, Mestu Púchov, MUDr. Krumpovi, ITOSS s.r.o. a pánu Bohušovi Luptákovi. Ďakujeme.