• V našom Školskom klube detí,

verte nám, čas rýchlo letí.

Na jar, v lete a či v zime,

my sa vôbec nenudíme.

Hry, úlohy, súťaže,

každý niečo dokáže!

Štruktúra ŠKD

Školský klub detí je školským zariadením pre výchovu detí v čase mimo vyučovania. Vytvára podmienky pre pozitívne využívanie voľného času, rozvíjanie záujmov, smeruje k zdravému telesnému, duševnému vývinu a k ochrane detí pred negatívnymi vplyvmi vonkajšieho prostredia.

Práca ŠKD sa riadi výchovno-vzdelávacím plánom, ktorý pozostáva z oblastí:
        – esteticko-výchovná,
        – telovýchovná, zdravotná a športová,
        – spoločensko-vedná,
        – pracovno-technická,
        – prírodovedno-environmentálna,
        – vzdelávacia.

Na svoju činnosť využíva triedy, v ktorých sa realizuje činnosť jednotlivých oddelení, počítačové učebne, telocvičňu, školské ihrisko.

ŠKD začal svoju činnosť 1.9.2021. V školskom roku 2021/2022 sa do ŠKD  zapísalo detí  34. Z toho:

• 1. stupeň: 16
        • 2. stupeň: 7
        • Žiaci s PAS: 11

Výchovno-vzdelávaciu činnosť vykonávajú po vyučovaní  štyri vychovávateľky podľa rozvrhu. Pred vyučovaním v čase 6:00 – 7:00 sa denne striedajú vyučujúci, ktorí majú rannú družinu zahrnutú v úväzku.

1. skupina žiakov s PAS – Mgr. Ivana Bajzová
        2. skupina žiakov s PAS – Mgr. Mária Gajdošová
        3. skupina žiakov s PAS – Soňa Loduhová

1. skupina – Renáta Ďurišová
        2. skupina – Lenka Murtin
        3. skupina – Mgr. Marcela Divinská

Školský klub vykonáva svoju činnosť len v dobe školského vyučovania. V čase prázdnin ŠKD nevykonáva svoju činnosť. Prevádzka v ŠKD je zabezpečená denne počas školského roka pred vyučovaním v čase 6:00 hod. – 7:00 hod., po vyučovaní v čase 11:15 hod. – 15:30 hod. Mesačný poplatok za ŠKD sú 3 €. Tento príspevok sa uhrádza vopred do 10. dňa príslušného kalendárneho mesiaca, ktorý predchádza kalendárnemu mesiacu, za ktorý sa príspevok uhrádza. Deti v hmotnej núdzi poplatok neplatia. Stravovanie detí je zabezpečené v školskej výdajni.

ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ | Základná škola s materskou školou

• Spojená škola, Športovcov 1461/17, Púchov